måndag 7 juni 2010

ytterligare en drabbad, 68-årig kvinna

Hej Marie!

Är en 68-årig pensionär som sedan 28.10 lidit av okänd? åkomma.

Efter att ha sett artikeln i AB 4.6 förstår jag att det är sviter och biverkningar efter sprutan som gäller.
Vill gärna ha kontakt med er grupp och bli medlem.

Mina symptom har varit diarré, bränningar och sveda, muskelvärk,klåda, röda utslag...you name it!!!
Idag 6.6 sittar jag här med små svullnader i ansiktet, avdomningar framför öronen, bränningar,svidiga ögon mm

Tänker nu ta kontakt med distriktsläkaren och tillsammans med honom anmäla till Läkemedelsverket vad som hänt!

Hoppas att höra från dig och gruppen
mvh Britt-Marie Maddi

4 kommentarer:

  1. Britt-Marie, Välkommen till "livet efter sprutan" på facebook.

    SvaraRadera
  2. http://www.aftonbladet.se/nyheter/article7269824.ab

    SvaraRadera
  3. Min transplanterade njure la av efter sprutan som jag fick i slutet av oktober. Inga tecken på att något sånt kunde hända innan , men tidsambandet stämmer väl med vaccineringen jag fick efter en månad börja med dialys och får inte ställa mej i tur för ny transplantation förrän efter ett år.
    /Sune

    SvaraRadera
  4. Mitt barn vaccinerades i slutet av oktober, fick samma kväll kraftig muskelvärk som spred sig i hela kroppen,
    Har konstanta smärtor dag som natt, klarar inte av att sitta mer än 1 timme, sen måste han lägga sig, kan inte gå mer än korta sträckor, har fått använda rullstol, konstiga muskel och nervryckningar i benen, enorm trötthet,
    Han har provat det mesta i medicinväg, som kortison i högdoser i 4 omg, paraflex, alvedon, ipren, orudis, cymbalta, lyrica, oxycontin, men inget har hjälpt, nu har han fått Tradolan, och det tar ner smärtan så den blir uthärdlig, men så fort tradolan går ur kroppen kommer all smärta tillbaka, Han ska nu få komma till Specialist i xx, sen vidare på smärtutredning,och EEG. han har nu haft svåra smärtor i snart 8 månader, och nu blivit deprimerad p.ga värken

    SvaraRadera